بهترین زمان خرید کفش در طول روز چه موقعی است؟ 1

بهترین زمان خرید کفش در طول روز چه موقعی است؟

بهترین زمان خرید کفش از نظر کارشناسان چه اوقاتی است؟ انتخاب ساعت مناسب برای خرید کفش چه کمکی به ما می کند؟ کی کفش بخریم که هم هزینه کمتری پرداخت کنیم هم از راحتی کفش خود مطمئن باشیم؟!

پا یکی از اجزای مهم بدن است. مراقبت درست از این عضو حساس، کمک زیادی به حفظ سلامتی بدن می کند. مخصوصا این که قلب ارتباط مستقیمی با پا دارد. بنابراین لزوم توجه به بهترین زمان خرید کفش اهمیت زیادی دارد. اگر می خواهید پول خود را درست هزینه کنید و علاوه بر داشتن یک کفش زیبا و دلخواه آن را در بهترین زمان خریداری کنید در ادامه این مطلب با ما همراه شوید.

کی کفش بخریم؟!

اگر کفش مورد نظر شما در ساعت مناسب خریداری شود و همچنین پاشنه و لژ کفش استاندارد های لازم را داشته باشد فشارهای محیطی به پای شما منتقل نمی شود. بنابراین راه رفتن برای شما تبدیل به فعالیتی لذت بخش می شود.

بهترین زمان خرید کفش از نظر کارشناسان طب و فیزیوتراپی

بخش زیادی از فشار و وزن افراد به دلیل راه رفتن، پیاده روی و سرپا بودن در طول روز روی قسمت پا قرار دارد. یکی از دلایلی که کارشناسان، خرید کفش را در ساعات پایانی روز توصیه می کنند تغییر سایز پا در این ساعات می باشد. بنابراین در انتهای روز کمی سایز پای آنها بزرگتر می‌شود. بنابراین خرید کفش در این ساعات توصیه می شود.

بهترین زمان خرید کفش

 

 

اگر به دنبال خرید اینترنتی کفش مناسب برای همه اعضای خانواده هستید به شما پیشنهاد میکنیم از سایت باتکاپ، بازار تولیدکنندگان برتر کیف، کفش و پوشاک ایران دیدن کنید.

 

بهترین زمان خرید کفش برای کودکان

مطمئنا خرید کفش مناسب یکی از آیتم های تامین رفاه و آسایش فرزندان شما می باشد و تاثیر زیادی در پیشرفت و یادگیری آنها خواهد گذاشت. برخی از افراد نسبت به موضوع بهترین زمان خرید کفش اطلاعات لازم را ندارد. مخصوصاً خرید کفش مناسب برای کودکان به دلیل قرار گرفتن در سن رشد، بسیار مهم است.

اگر کفش در ساعت مناسبی خریداری نشود ممکن است استاندارد لازم را نداشته باشد. تا حدی که پای فرزند شما را دچار ناراحتی کند. انتخاب ساعت مناسب برای خرید کفش علاوه بر این که راه رفتن فرزندان شما را لذت بخش می کند عوارض مختلف کفش های تنگ را از جسم و روح آنها نیز دور می کند.

به گفته کارشناسان فیزیوتراپی عصرها بهترین زمان خرید کفش برای کودکان و البته بزرگسالان است. چرا که همان طور که اشاره شد وزن بدن افراد در طول روز بر روی پاها بوده است. بنابراین تغییر سایز آن در پایان روز طبیعی است. در واقع می‌توان گفت پایان روز، پا به بزرگترین اندازه خود می رسد. این اندازه در کودکان نیم سانتی متر و در افراد بزرگسال یک سانتیمتر می باشد.

چرا بهترین زمان خرید کفش صبح نیست؟!

کفش باید بتواند ماموریت خود را در محافظت از پای شما به درستی انجام دهد. تا پا در آن خسته نشود و دارای انعطاف لازم باشد. گاهی اوقات ممکن است شما وقت کافی نداشته باشید و در ساعات اولیه صبح برای خرید کفش به مراکز خرید مراجعه کنید. در این صورت احتمالاً اولین کفشی که توجه شما را به خود جلب می کند را می خرید و به سرعت از مغازه خارج می شوید.
چند روز بعد زمانی که با کفش در ساعت هایی از روز در حال پیاده روی هستید احتمالا احساس درد یا ناراحتی در قسمت پا شما را به فکر فرو می برد!

درست است که سایز مناسب را انتخاب کرده اید و به همه استاندارد های کفش از جمله جنس زیره، اندازه پاشنه، میزان راحتی پا در کفش و… دقت کرده اید؛ اما از خود می پرسید چرا در این کفش احساس ناراحتی می کنید؟!
خبر خبر خوبی نیست اگر به شما بگویم در این شرایط باید کفشی که احتمالا برای آن هزینه زیادی پرداخت کرده اید را کنار بگذارید و دوباره برای خرید کفش اقدام کنید. دلیل این اتفاق عدم آگاهی شما از بهترین زمان خرید کفش می باشد.
خرید کفش در ساعت اولیه صبح ممکن است شما را با ناراحتی هایی در قسمت پا مواجه کند.

می توان گفت در ساعت پایانی روز در یعنی در عصر میزان ورم پا در اثر ایستادن و راه روی زیاد به اوج خود می رسد. بنابراین ممکن است یک کفش در ساعات ابتدایی روز احساس خوبی به شما بدهد و پایتان در آن بسیار راحت باشد. اما همین کفش در بعد از ظهر یا شب شما را اذیت کند. این نکته مخصوصاً زمانی که می خواهید برای خرید کفش گران یا کفش های چرم طبیعی اقدام کنید اهمیت بیشتری پیدا می‌کند.

بهترین زمان برای خرید انواع کفش

توجه داشته باشید که برای هر فعالیت یا موقعیت کفش مورد نظر آن را در نظر بگیرید. کفش استاندارد باید در اثر راه رفتن به پا فشار نیاورد. کفش های اسپرت برای فعالیت های ورزشی مناسب است. کفش مجلسی و رسمی هم برای حضور در مراسم و موقعیت های رسمی گزینه های خوبی است. همچنین از کفش های نیمه رسمی نیز می توانید برای گشت و گذار های روزمره، خرید و… استفاده کنید. اما ساعت مناسب برای خرید کفش صندل، ورزشی، مجلسی و اسپرت چه زمانی است؟!

مناسب ترین زمان خرید کفش

 

بهترین زمان خرید کفش مجلسی و اسپرت

برای خرید کفش مجلسی و اسپرت می توانید با توجه به فصل سال اقدام کنید. کفش های اسپرت مخصوصا کتانی ها برای همه فصول مناسب هستند. زمان خرید کفش های مجلسی نیز محدودیتی ندارد. افراد با توجه به نیاز خود برای حضور در مراسم یا موقعیت های رسمی می توانند نسبت به خرید کفش رسمی و مجلسی در هر زمانی اقدام کنند.

ساعت مناسب برای خرید کفش صندل

بازار کفش صندل مردانه و زنانه با آغاز فصل بهار و تابستان رونق زیادی می گیرد. بنابراین اگر می خواهید از جنس های متنوع و به روز، مدل مورد نظر خود را انتخاب کنید بهترین زمان خرید کفش صندل بهار و تابستان می باشد. البته توجه کنید که معمولاً فروش صندل ها در اواخر اسفندماه با تخفیف های بسیار خوبی عرضه می شود. بنابراین اگر می خواهید در هزینه های خود صرفه جویی بیشتری کنید بهترین زمان خرید کفش صندل روزهای پایانی سال می باشد.

بهترین زمان خرید کفش در هفته

به نظر شما کدام روز هفته برای خرید کفش مناسب تر است؟ افراد ترجیح می‌دهند خرید کفش را به روزهای آخر هفته موکول کنند. معمولا فروشندگان در روزهای پایانی هفته جنس های خود را با تخفیف های جزئی یا کلی عرضه می کنند. بنابراین بهترین زمان خرید کفش نسبت به ایام هفته روزهای پایانی مانند پنج شنبه یا جمعه می باشد. خرید در این مواقع به صرفه تر است از طرفی افراد وقت بیشتری دارند و با فراغ بال می توانند کفش مورد علاقه خود را انتخاب کنند.

 

بیشتر بخوانید: راهنمای خرید اینترنتی کفش

 

نکات مهم برای تشخیص کفش تنگ و غیر استاندارد

توجه به رنگ، استیل و برند کفش ملاک‌های کاملی برای خرید کفش استاندارد نیست. متخصصین طب فیزیکی تاکید فراوانی بر رعایت اصول خرید کفش در ساعت مناسب روز دارند.
بعد از انتخاب بهترین زمان خرید کفش باید نکات دیگری را نیز مد نظر قرار دهید. از جمله:

  • کفش را حتماً بپوشید. سایز و قالب کفش ها با توجه به متریال استفاده شده در کفش و همچنین کارخانه تولید کننده آن متفاوت است. بنابراین صرف دیدن سایز، به خرید کفش اکتفا نکنید. حتما آن را بپوشید و چند قدم راه بروید.
  • دقت کنید کفشی که انتخاب می کنید حتماً دارای پاشنه باشد. کفش های بی بدون پاشنه عوارض زیادی مانند ایجاد فشار به زانو، درد پاشنه پا، نرمی غضروف کشکک زانوف صاف شدن مهره ها و… را ایجاد می کند. این آسیب‌ها با پوشیدن کفش بدون پاشنه سلامتی و آرامش شما را تهدید می کند.
  • پاشنه های خیلی بلند نیز عوارض خود را دارند. اگر پاشنه کفش زیادی بلند باشد عوارضی چون قوز ستون فقرات، کمر درد، آسیب به ساق پا، ایجاد سردرد، پیچ خوردگی، پارگی رباط های زانو و غیره را به دنبال دارد.
  • برای رهایی از آسیب های کفش تنگ، انگشت های پا باید در کفش به راحتی از هم باز شود یا بر روی هم قرار نگیرد. در این شرایط انگشت شست با قسمت جلوی کفش باید نیم سانت فاصله داشته باشد.
  • سطح کفش نباید صاف باشد. در این صورت احتمال لیزخوردگی شما زیاد است.
  • برخی افراد دچار کمر درد های مکرر می شوند و یا اضافه وزن دارند. برای این افراد خرید کفش طبی به مراتب راه‌گشا تر خواهد خواهد بود.
  • یکی دیگر از نکات مهم برای خرید کفش توجه به اجزای بیرونی آن است. قسمت های خارجی کفش ارتباط مستقیمی با عوامل آسیب زا مانند نور خورشید، باران، رطوبت، گرد و غبار و غیره دارد. بنابراین بسیار مهم است که از مرغوبیت جنس و کیفیت کفش مطمئن باشد. قسمت های داخلی کفش نیز باید نرم و انعطاف پذیر باشد.

کی کفش بخریم

 

جمع بندی

بعد از این که نسبت به بهترین زمان خرید کفش آگاهی لازم را پیدا کردید باید به نکته دیگری نیز توجه داشته باشید. حتما برای خرید کفش خود وقت بگذارید. انتخاب بهترین ساعت برای خرید کفش دلیل موجهی نیست که شما به سایر فاکتورها و استانداردهای خرید کفش دقت لازم را نداشته باشید. فراموش نکنید خرید کفش مناسب به دلیل ارتباط مستقیم پا با سلامتی بدن بسیار حائز اهمیت است. بنابراین هیچ وقت با عجله کفش نخرید. امیدواریم در این مقاله پاسخ کاملی به سوال کی کفش بخریم؟ ارائه داده باشیم و این مطالب برای شما مفید بوده باشد.

راهنمای خرید اینترنتی کفش؛ چگونه باید سایز پا را اندازه گیری کنیم ؟
روش های پاک کردن لکه از روی چرم

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن سبد خرید
بستن علاقه مندی
بستن

بستن
منو
دسته بندی محصولات