اندازه گیری سایز پا در خرید اینترنتی کفش

راهنمای خرید اینترنتی کفش؛ چگونه باید سایز پا را اندازه گیری کنیم ؟

امروز ما دراین مقاله سعی می کنیم به زبان کاملا ساده در مورد خرید اینترنتی کفش اطلاعات مفید و جامعی را ارائه دهیم؛ اگر برای شما این موضوع حائز اهمیت است؛ و علاقه مند هستید که اطلاعات کافی دراین زمینه داشته باشید؛ حتما تا انتهای مقاله ما را همراهی کنید.

نکات مهم در خرید اینترنتی کفش

مهمترین موردی که شما باید درخرید اینترنتی کفش درنظر داشته باشید چیست؟ آیا کفشی که از طریق شبکه های مجازی درحال تهیه کردن آن هستید مناسب سایز پا شما است ؟ آیا باتوجه به علاقمندی شما کیفیت مطلوب و یا رنگ مناسبی دارد؟ همچنین اگر شما فاکتورهای خرید کفش را با دقت بررسی کنید این امکان وجود دارد که محصولی را برای خود سفارش دهید که اصلا اندازه پای شما نباشد؛ و یک محصول بدون کاربرد وکاملا بی کیفیت برایتان ارسال شود. پس لازم است به این نکات توجه ویژه ای داشته باشید.

حتما قبل ازخرید اینترنتی کفش اندازه پای خود را به درستی بگیرد؛ تا پس از دریافت محصول با مشکلات کوچک بودن کفش مواجه نشوید. قبل از آنکه اقدام به خرید کفش به صورت اینترنتی کنید لازم است که حتما اندازه های کفش مورد نظر خود را درنظر داشته باشید؛ به صورت عمده سه مدل کفش وجود دارد که بسته به نیاز کفش مردانه، کفش زنانه، و کفش بچه گانه تعریف شده است. درحال حاضرمدل های کفش بسیاری درسراسر دنیا وجود دارد ازجمله محصولات خارجی میتوان: مدل اروپایی و بریتانیایی و … را نام برد.

همچنین ازمحصولات ایرانی نیز می توان به برندهای کفش بلا، چرم مشهد، کهن چرم، نوین چرم، چرم درسا، پارینه چرم ، نگل و … اشاره کرد که مناسب ترین و بهترین قیمت را در برند های ایرانی را دارد و اغلب این مدل ها با سایزبندی اروپایی یکسان است.

اگر به دنبال خرید اینترنتی کفش مناسب برای همه اعضای خانواده هستید به شما پیشنهاد میکنیم از سایت باتکاپ، بازار تولیدکنندگان برتر کیف، کفش و پوشاک ایران دیدن کنید.

نکات مهم اندازگیری سایز پا درخرید اینترنتی کفش

اولین کاری که باید قبل از خرید اینترنتی کفش انجام دهید این است که به درستی سایز پای خود را با روش هایی که در ادامه گفته خواهد شد اندازه گیری کنید.

روش اول برای اندازه گیری سایز پا:

برای انجام این روش یک برگ کاغد را بر روی زمین قرار دهید؛ توجه داشته باشید که اندازه کاغذ باید از سایزپای شما بزرگتر باشد سپس یک خودکار مناسب به رنگ آبی بردارید و دور تا دور پای خود را بر روی کاغذ خط بکشید.

راهنمای خرید کفش

قبل از اندازه گیری سایز پا باید نکات زیر را درنظر داشته باشید:

  • بهترین زمان اندازه گیری سایز پا بعد از یک پیاده روی طولانی و یا کار روزانه است؛ زیرا دراین شرایط پا ازحالت طبیعی خود کمی بزرگ تر است.
  • بهتراست درهنگام اندازه گیری دقیق سایز پا جورابی که برای کفش مورد نظر مناسب است بپوشید و بعد اندازه گیری را شروع کنید تا پس از خرید اینترنتی کفش با مشکلاتی همچون گشاد شدن و یا تنگ شدن کفش مواجه نشوید.
    معمولا دراین روش خطا بسیار کم بوده و یا به طور تقریبی 3 میلی متر می باشد.

روش دوم برای اندازه گیری سایز پا:

برای اندازه گیری سایز پا در این روش کافی است طول کف پای خود را از انتهای پاشنه تا نوک شصت پا اندازه بگیرید. سپس عدد
بدست آمده را در جدولی که در زیر آمده پیدا کنید. توجه داشته باشید که در ایران سایز پا براساس سایزهای اروپایی اندازه گیری میشود.

اندازه کفش زنانه
US EURO UK INCHES CM
۴ ۳۵ ۲ ۸٫۱۸۷۵″ ۲۰٫۸
۴٫۵ ۳۵ ۲٫۵ ۸٫۳۷۵″ ۲۱٫۳
۵ ۳۵-۳۶ ۳ ۸٫۵″ ۲۱٫۶
۵٫۵ ۳۶ ۳٫۵ ۸٫۷۵″ ۲۲٫۲
۶ ۳۶-۳۷ ۴ ۸٫۸۷۵″ ۲۲٫۵
۶٫۵ ۳۷ ۴٫۵ ۹٫۰۶۲۵″ ۲۳
۷ ۳۷-۳۸ ۵ ۹٫۲۵″ ۲۳٫۵
۷٫۵ ۳۸ ۵٫۵ ۹٫۳۷۵″ ۲۳٫۸
۸ ۳۸-۳۹ ۶ ۹٫۵″ ۲۴٫۱
۸٫۵ ۳۹ ۶٫۵ ۹٫۶۸۷۵″ ۲۴٫۶
۹ ۳۹-۴۰ ۷ ۹٫۸۷۵″ ۲۵٫۱
۹٫۵ ۴۰ ۷٫۵ ۱۰″ ۲۵٫۴
۱۰ ۴۰-۴۱ ۸ ۱۰٫۱۸۷۵″ ۲۵٫۹
۱۰٫۵ ۴۱ ۸٫۵ ۱۰٫۳۱۲۵″ ۲۶٫۲
۱۱ ۴۱-۴۲ ۹ ۱۰٫۵″ ۲۶٫۷
۱۱٫۵ ۴۲ ۹٫۵ ۱۰٫۶۸۷۵″ ۲۷٫۱
۱۲ ۴۲-۴۳ ۱۰ ۱۰٫۸۷۵″ ۲۷٫۶
اندازه کفش مردانه
US EURO UK INCHES CM
۶ ۳۹ ۵٫۵ ۹٫۲۵″ ۲۳٫۵
۶٫۵ ۳۹ ۶ ۹٫۵″ ۲۴٫۱
۷ ۴۰ ۶٫۵ ۹٫۶۲۵″ ۲۴٫۴
۷٫۵ ۴۰-۴۱ ۷ ۹٫۷۵″ ۲۴٫۸
۸ ۴۱ ۷٫۵ ۹٫۹۳۷۵″ ۲۵٫۴
۸٫۵ ۴۱-۴۲ ۸ ۱۰٫۱۲۵″ ۲۵٫۷
۹ ۴۲ ۸٫۵ ۱۰٫۲۵″ ۲۶
۹٫۵ ۴۲-۴۳ ۹ ۱۰٫۴۳۷۵″ ۲۶٫۷
۱۰ ۴۳ ۹٫۵ ۱۰٫۵۶۲۵″ ۲۷
۱۰٫۵ ۴۳-۴۴ ۱۰ ۱۰٫۷۵″ ۲۷٫۳
۱۱ ۴۴ ۱۰٫۵ ۱۰٫۹۳۷۵″ ۲۷٫۹
۱۱٫۵ ۴۴-۴۵ ۱۱ ۱۱٫۱۲۵″ ۲۸٫۳
۱۲ ۴۵ ۱۱٫۵ ۱۱٫۲۵″ ۲۸٫۶
۱۳ ۴۶ ۱۲٫۵ ۱۱٫۵۶۲۵″ ۲۹٫۴
۱۴ ۴۷ ۱۳٫۵ ۱۱٫۸۷۵″ ۳۰٫۲
۱۵ ۴۸ ۱۴٫۵ ۱۲٫۱۸۷۵″ ۳۱
۱۶ ۴۹ ۱۵٫۵ ۱۲٫۵″ ۳۱٫۸
۱۷ ۵۰ ۱۶ ۱۳ ۳۳

قواعد خرید اینترنتی کفش

امروزه با توجه به اینکه اکثر مردم شاغل هستند و وقت کافی برای مراجعه حضوری به بازارها و مراکز خرید را ندارند، بیشتر مردم خرید خود را به صورت اینترنتی و غیر حضوری انجام می دهند.
برای خرید اینترنتی کفش باید به نکات مهمی توجه کنیم تا بتوانیم با کمترین مشکل بهترین خرید را نیز داشته باشیم.

1.نماد اعتماد الکترونیکی

در خرید اینترنتی کفش و دیگر محصولات باید حتما وب سایتی را که برای خرید کالای مورد نظرمان انتخاب کرده ایم بررسی کنیم تا تمامی موارد قانونی کسب و کار الکترونیکی از جمله نماد اعتماد الکترونیک که توسط سازمان توسعه تجارت الکترونیک صادر میشود را دارا باشد تا اگر زمانی به مشکل برخورد کردید بتوانید از طریق مراجع قانونی پیگیری های لازم را انجام دهید.

2.تمام قوانین و قواعد خرید بازگرداندن کالا

دومین قدم برای خرید اینترنتی کفش این است که تمام قوانین وب سایت مورد نظر را برای مرجوع دادن کالا مطالعه کنید. تا هنگامی که به مشکل مرجوع کالا برخورد کردید وب سایت مورد نظر ضمانت بازگشت کالای شما را بدهد. قوانین باید به این صورت باشد که امکان پس دادن کفش و تعویض داشته باشد.

3.تصاویر باکیفیت کفش

یکی از مواردی که برای خرید اینترنتی کفش مهم است وجود تصاویر با کیفیت از تمامی زوایای محصول می باشد. با دیدن تصاویر محصول شما میتوانید به شکل ظاهری کفش، قرار گیری مناسب در پا، دوام و استحکام، شکل زیره، رنگ کفش و … پی ببرید. استفاده از تصاویر با کیفیت سبب میشود بتوانید روی عکس زوم کرده و تمام جزییات کفش را کاملا مشاهده نمایید و اطلاعات مفیدی ازکفش مورد نظر بدست آورید از این رو حتما در هنگام خرید اینترنتی به تصاویر محصولات دقت کنید.

4.رنگبندی کفش

وجود رنگبندی متنوع از محصولات سبب می شود که انتخاب برای شما آسانترشده و راحت تر کفش مورد نظر خود را پیدا کرده و سفارش دهید. در نتیجه حتما به رنگ محصول درتصاویر دقت کنید.

سخن پایانی:

در این مقاله سعی کردیم نکات لازم برای خرید اینترنتی کفش را مورد نقدو بررسی قرار دهیم. همیشه قبل از خرید به این نکات دقت کافی داشته باشید تا بدون هیچ دغدغه ای کالای مورد نظر خود را خریداری کنید.

بهترین زمان خرید کفش در طول روز چه موقعی است؟

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن سبد خرید
بستن علاقه مندی
بستن

بستن
منو
دسته بندی محصولات