روش های پاک کردن لکه از روی چرم 1

روش های پاک کردن لکه از روی چرم

همیشه دلایل بسیاری میتواند باعث بروز لکه بر روی کیف، کفش یا پوشاک چرمی شوند. پاک کردن لکه از روی چرم معظل بزرگی است که افراد در مواجهه با ایجاد لکه با آن رو به رو هستند. هنگامی که در حال دویدن و یا غذا خوردن هستید ممکن است لکه ای بر روی پوشاک و کفش چرم شما ایجاد شود حال برای انکه پاسخ این سوال که چگونه لکه های ایجاد شده بر روی چرم را پاک کنید؟ را بیابید به شما پیشنهاد میکنیم تا انتهای این مقاله با ما همراه باشید .

پاک کردن لکه از روی انواع چرم

برای پاک کردن لکه از روی چرم باید به این نکته توجه داشته باشید که هر نوع چرمی که در بازار وجود است روش شستشو و تمیز کردن مخصوص به خود را دارد و نمی توان با یک روش هر نوع لکه ای را از هر نوع چرمی تمییز کرد. به همین خاطر روش پاک کردن هرکدام از انواع چرم را به شما آموزش میدهیم تا بدون اینکه آسیبی به پوشاک چرمی شما برسد بتوانید لکه ایجاد شده روی چرم را تمیز کنید.

پاک کردن لکه از روی چرم ورنی

برای پاک کردن لکه از روی چرم ورنی لازم است محلولی از ترکیب سرکه و آب تهیه کنید. برای تهیه این محلول آب و سرکه را به نسبت برابر باهم ترکیب کنید. سپس برای تمیز کردن لکه از روی چرم یک پارچه تمییز را برداشته و به مقداری مناسب از محلول آب و سرکه آغشته نمایید و روی محلی که لکه ایجاد شده است بمالید.

پس از آن یک پارچه تمیز دیگر بردارید و برای خشک کردن محلول از روی چرم استفاده کنید. اگر با استفاده از این روش لکه ایجاد شده روی چرم به درستی تمیز نشد و یا لکه پخش شد مقداری شامپو بچه روی چرم مورد نظر بریزید و با استفاده از یک تکه اسفنج ، شامپو را روی چرم بمالید و کف لکه مورد نظر را تمیز کنید. پس از آن با استفاده از یک پارچه تمیز چرم را خشک و تمیز کنید.

 

پاک کردن لکه از روی چرم

 

اگر به دنبال خرید اینترنتی کفش مناسب برای همه اعضای خانواده هستید به شما پیشنهاد میکنیم ازسایت باتکاپ، بازار تولیدکنندگان برتر کیف، کفش و پوشاک ایران دیدن کنید.

 

پاک کردن لکه از روی چرم معمولی

برای پاک کردن لکه از روی چرم معمولی هم به روش پاک کردن لکه از روی چرم ورنی عمل کنید. با استفاده از محلول آب و سرکه و شامپو بچه می توانید لکه ایجاد شده روی چرم را تمیز کنید. حتما به این نکته توجه داشته باشید که برای پاک کردن لکه از روی چرم از آب کمی استفاده کنید زیرا استفاده از آب زیاد باعث رسیدن رطوبت بیش از حد به چرم شده و درنهایت موجب آسیب به بافت آن شود. همچنین رطوبت زیاد باعث کاهش سایز چرم میشود.

پاک کردن انواع لکه از روی چرم

همانطور که برای پاک کردن لکه از روی انواع چرم روش های گوناگونی وجود دارد برای پاک کردن انواع لکه هم باید روش های بخصوصی بکار گرفته شود تا به بهترین شکل ممکن انواع لکه و کثیفی را از روی پوشاک چرم پاک شود.
برای اینکارابتدا به معرفی انواع لکه و سپس روش های پاک کردن آن ها از روی چرم میپردازیم.

پاک کردن لکه چربی از روی چرم

در بسیاری مواقع هنگام غذاخوردن ممکن است مقداری از غذا بر روی لباس چرم و یا کفشتان ریخته شده باشد و باعث چرب و کثیف شدن آن ها بشود. برای پاک کردن لکه چربی باید ابتدا محل کثیفی را با یک دستمال خشک تمییز کنید. سپس از یک پارچه تمیز و نم دار برای پاک کردن لکه چربی از روی چرم استفاده کنید. پس از این مرحله یک دستمال تمیز را به محلول سرکه و آب آغشته نمایید و روی محل مورد نظر بکشید. همچنین استفاده از کف شامپو بچه هم برای این لکه مورد استفاده است. از روش گفته شده برای پاک کردن لکه خون و اوره هم میتوانید استفاده کنید.

نکته: توجه داشته باشید که آب و سرکه خود باعث آسیب به چرم میشود پس لازم است به مقدار کم و مناسب از این محلول استفاده کنید.

 

تمیز کردن لکه از روی چرم

 

بیشتر بخوانید: بهترین زمان خرید کفش در طول روز

 

پاک کردن لکه خودکار از روی چرم

یکی از ویژگی هایی که باعث محبوبیت و متمایز شدن چرم میشود اینست که به طور ذاتی چرم دارای قابلیت تنفس دارد.البته ناگفته نیست که این قابلیت گاهی میتواند مشکل ساز نیز باشد. به طور مثال اگر لکه ای به وسیله خودکار روی چرم ایجاد شود باید به سرعت برای پاک کردن لکه اقدام کنید زیرا در صورتی که تمیز کردن لکه خودکار از روی چرم با تاخیر مواجه شود ممکن است بدلیل ویژگی تنفس چرم، لکه خودکار به لایه های زیرین چرم نفوذ کرده و پاک کردن آن را به مراتب سخت تر کند.

بسیاری بر این باورند که لکه خودکار به وسیله الکل قابل پاکسازی است اما باید گفت که این یک باور غلط و اشتباه است و هیچگاه نباید از الکل برای پاک کردن چرم استفاده کرد. بهترین پاک کننده لکه خودکار محلول آب و سرکه و یا شامپو بچه است. پس از اینکه محل کثیفی را پاک کردید چرم را در معرض هوای آزاد قرار دهید تا کاملا خشک شود.

پاک کردن لکه لاک از روی چرم

تابحال بسیاری مواقع اتفاق افتاده که در اثر ریختن و یا کشیده شدن ناخن لاک خورده روی چرم لکه ای ایجاد میشود. خوشبختانه میتوان گفت استون یک حلال بسیار خوب برای لاک می باشد.به همین جهت برای پاک کردن لکه لاک از روی چرم میتوانید از دستمال آغشته به استون استفاده کنید. برای آنکه از آسیب نرسیدن به چرم موردنظرتان اطمینان حاصل کنید قبل از تمیز کردم لکه لاک ابتدا دستمال آغشته به استون را روی قسمت کوچکی از چرم امتحان کنید و درصورتی که دچار مشکلاتی نظیر تغییر رنگ نشده روی محل لکه استفاده کنید.

پاک کردن الکل از روی چرم

الکل یکی از موادضدعفونی کننده سطوح مختلف است اما این مایع ضدعفونی کننده برای استفاده چرم متفاوت تر از سایر سطوح است زیرا باعث ایجاد لکه های سفید روی چرم شود. برای پاک کردن این نوع لکه ها باید از محلول های مخصوصی که در بازار وجود دارند استفاده کنید همچنین برای بهتر دیده شدن ظاهر چرم می توانید چرم را واکس بزنید.

کلام آخر

در این مقاله سعی کردیم در مورد پاک کردن انواع لکه و انواع چرم توضیحاتی را به شما آموزش دهیم تا هنگام مواجه با لکه های مختلف روی چرم براحتی آن ها را برطرف کنید. توجه داشته باشید که برای پاک کردن چرم باید سرعت عمل کافی داشته باشید تا درهنگام ایجاد لکه سریعا اقدام به تمیز کردن چرم کنید.

بهترین زمان خرید کفش در طول روز چه موقعی است؟
7 روش ساده برای ست کردن کیف و کفش

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

بستن سبد خرید
بستن علاقه مندی
بستن

بستن
منو
دسته بندی محصولات